Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział w XVIII Zjeździe Socjologicznym w Warszawie
Udział w XVIII Zjeździe Socjologicznym w Warszawie
Członkinie i członkowie OBROP-u – Marcin Dębicki, Kamilla Dolińska, Justyna Kajta, Julita Makaro, Natalia Niedźwiecka-Iwańczak i Elżbieta Opiłowska wzięły udział w XVIII Zjeździe Socjologicznym, który odbywał się od 13 do 17 września w Warszawie pod hasłem „Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje”.
Kamilla Dolińska i Marcin Dębicki zorganizowali sympozjum „(Nie)widzialne granice”, w którym Julita Makaro i Natalia Niedźwiecka-Iwańczak wygłosiły referat „Miasto mówi – o granicach i ich (nie)przekraczaniu na podstawie analizy szaty informacyjnej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna oraz Frankfurtu nad Odrą i Słubic”. Ponadto Marcin Dębicki wygłosił referat „Między Cieszynem, Krakowem a Przemyślem. W poszukiwaniu „najbardziej środkowoeuropejskiego miasta” w Polsce” w grupie tematycznej „Problemy krajów Europy Środkowo-Wschodniej w perspektywie porównawczej”, a Kamilla Dolińska współmoderowała grupę tematyczną „Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku”.
W sympozjum Alternatywne wizje dobrego życia” Justyna Kajta przedstawiła wyniki swoich projektów w referacie pt. „W tęsknocie za wyobrażoną przeszłością? Dobre życie w narracjach uczestników ruchu nacjonalistycznego”.
Elżbieta Opiłowska współorganizowała grupę tematyczną „Bordering – debordering – rebordering – niepewność i rekompozycje na pograniczach”, a razem z Kamillą Dolińską w ramach sesji tematycznej „Storytelling. Opowieści o współczesnym świecie” przedstawiła wyniki badań projektu NCN w prezentacji zatytułowanej „Rekonstruowanie opowieści o miastach podzielonych”.
Zjazd był znakomitą okazją do upowszechnienia wyników badań prowadzonych w OBROP-ie. Za trzy lata spotkanie socjolożek i socjologów odbędzie się w Białymstoku.